Start arrow Turystyka arrow Nazaret 03.12.2021.
jerozolima.pl
Nazaret
Redaktor: FN   
Nazaret związany jest z życiem Chrystusa.
Miasto jest niezwykle malowniczo położone, wśród obfitej roślinności Galilei.
To właśnie tu, według Ewangelii, archanioł Gabriel zwiastował Marii Pannie. Tu Jezus dorastał, tu nauczał.

Dziś Nazaret jest miejscem chętnie i tłumnie odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów z całego świata. Przyjeżdżają, zobaczyć kilka ważnych kościołów, przede wszystkim Bazylikę Zwiastowania. Jest to nowa, wzniesiona w 1969 roku budowla, kryjąca w swym wnętrzu fragmenty starych, zabytkowych murów - m.in. absydę kościoła bizantyjskiego, wybudowanego z kolei w V wieku wokół Groty Zwiastowania, miejsca uważanego za dom Marii Panny.

Warto zwiedzić także kościół Mensa Christi (znajduje się tam kamień, który wg tradycji służył jako stół Chrystusowi i apostołom.), kościół św. Józefa, wzniesiony, gdzie podobno znajdował się jego warsztat ciesielski, klasztor Nazaretanek z interesującym grobowcem, Kaplicę Trwogi, neogotycką Bazylikę i Szkołę Jezusa Młodzieńca Innym ciekawym miejscem w Nazarecie jest bazar, typowy arabski suk, gdzie można kupić pamiątki, przyprawy i arabskie słodycze.

W mieście wybudowano i odrestaurowano wiele ulic i obiektów - centrów handlowych, restauracji, klubów. Nazaret jest ciekawym miejscem, nie tylko dla pielgrzymów.
 
Webmedie.dk Webdesign Joomla CMS Hjemmeside