Start arrow Turystyka arrow Morze Martwe 03.12.2021.
jerozolima.pl
Morze Martwe
Redaktor: JM   
Spis treści
Morze Martwe
Strona 2
Morze Martwe to niezwykłe zjawisko przyrody. Leży w najgłębszym zakątku ziemi, 400 metrów poniżej poziomu morza.

Promienie słoneczne, które tam docierają, tracą szkodliwe właściwości. Terapia słoneczna jest jedną z atrakcji i walorów tutejszych kurortów. Lecznicze właściwości mułu oraz wody Morza Martwego od stuleci zadziwiają naukowców całego świata. Słynny kurort Ein Bokek oferuje hotele i spa, ładne, choć słone plaże.

Morze Martwe i jego okolice przyciągają badaczy, pielgrzymów i turystów od tysięcy lat. Fascynuje niezwykła historia, zabytki przyrody i kultury ludzkiej. Unosząc się bez wysiłku ani umiejętności pływania na powierzchni Morza Martwego można spokojnie czytać gazetę. Dzięki dużemu zasoleniu ta woda leczy, goi, koi. Jednak po kąpieli warto udać się na wycieczki i zagłębić w niesamowitych historiach z przeszłości.

Twierdza Masada - symbol bohaterstwa Żydów z czasów Imperium Rzymskiego. Można wspiąć się na jej szczyt kolejką linową lub pieszo, by podziwiać niespotykany widok.
Qmran - to tu pasterze znaleźli słynne Zwoje znad Morza Martwego. Zwiedzając ruiny osady esseńczyków można poznać nieznane epizody z historii Starego Testamentu.


 
Webmedie.dk Webdesign Joomla CMS Hjemmeside