Start arrow Ogłoszenia drobne arrow Wycieczka i zwiedzanie: Ziemia Święta 29.09.2022.
jerozolima.pl
Wycieczka i zwiedzanie: Ziemia Święta
Redaktor: KN   
Image Wycieczka i zwiedzanie: Ziemia Święta

1 DZIEŃ    

Zbiórka uczestników w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego w Warszawie o godz.6:45. Wylot do Tel Aviv’u o godz 10:10. Przylot o godz.14:45. Transfer do hotelu w Jerozolimie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy, udamy się na Górę Oliwną, gdzie ujrzymy panoramę miasta. Schodząc drogą palmowej niedzieli nawiedzimy Kaplicę Dominus Flevit, Kościół Pojmania - Getsemani, Ogród Oliwny. Na Górze Syjon zobaczymy Kaplicę Zaśnięcia NMP, Grób Króla Davida oraz miejsce ostatniej wieczerzy, Kościół Zaparcia św.Piotra oraz Dom Kajfasza. Po południu spacer po żydowskiej części Jerozolimy (Ściana Płaczu). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 DZIEŃ     
Po śniadaniu przejazd do Betlejem. /wjazd uzależniony od sytuacji politycznej/. Tam zwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, następnie Kościół św.Katarzyny wraz z Grotą św.Hieronima. Pojedziemy do Ein Karem, gdzie zobaczymy Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela oraz Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. Zobaczymy również Yad Vashem oraz Parlament Izraelski z zewnątrz, a także słynną Menorah. Na obiadokolacje i nocleg powrót do Jerozolimy.

4 DZIEŃ    
Po śniadaniu przejazd do Cezarei Nadmorskiej, krótki spacer nadmorski, zobaczymy pozostałości herodiańskich murów miejskich, amfiteatr i hipodrom. Następnie przejazd do Hajfy: Góra Karmel, nawiedzimy Sanktuarium Stella Maris, zobaczymy także panoramę portu. Przejazd do Nazaretu, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św.Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej, miejsca pierwszego cudu Jezusa. Na obiadokolację i nocleg powrót do Tyberiady.

5 DZIEŃ    
Śniadanie. Udamy się do Tabghi, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum zobaczymy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret. Przejazd nad symboliczne miejsce chrztu nad rzeką Jordan /Yardenit/. Obiadokolacja, nocleg.

6 DZIEŃ    
Śniadanie. Dotrzemy do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Następnie doliną Jordanu przejedziemy nad Pustynię Judzką, udamy do Qumran – gdzie odnaleziono słynne zwoje. Po południu czas przeznaczony na odpoczynek i kąpiel błotną nad Morzem Martwym. Przejazd do Jerozolimy. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 DZIEŃ    
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta: Kościół św. Anny, następnie Droga Krzyżowa zakończona nawiedzeniem Bazyliki Grobu Pańskiego. Po południu czas wolny na Starym Mieście. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8 DZIEŃ    
W godzinach nocnych przejazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Aviv`ie. Wylot z Tel Avivu o godz. 05:55. Przylot do W-wy o godz.08:55
    

TERMINY:     
8-15.09
29.09-6.10
                                                                                                 
Cena:
1995 pln + 690 USD

CENA OBEJMUJE:
* Bilety lotnicze na trasie W-wa/ Tel Aviv/ W-wa liniami izraelskimi EL AL wraz z opłatami lotniskowymi
* Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienkami
* Wyżywienie – 2 posiłki dziennie /śniadania, obiadokolacje w formie bufetu/
* Transport: przejazd klimatyzowanym autokarem na całej trasie
* Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu
* Rejs statkiem po Jeziorze Genezaret
* Wejście do Qumran
* Wstęp na plażę nad Morzem Martwym
* Opłata za taksówkę na Górę Tabor
* Opieka pilota / przewodnika na całej trasie
* Ubezpieczenie: KL – 30 000 EUR, NW – 16 000 PLN, bagaż - 1 800 PLN
* Podatek VAT

CENA NIE OBEJMUJE:
* Napiwków – 40 USD (opłata obowiązkowa)
* Dopłaty do pokoju 1 osobowego 160 USD na całej trasie
Biuro zastrzega sobie możliwość zmian w programie w związku z miejscowymi realiami.

Organizator: NOM

Potrzebujesz więcej informacji? Szukasz innych wycieczek lub terminów?
Napisz do nas: i n f o @ j e r o z o l i m a . p l .
 
Webmedie.dk Webdesign Joomla CMS Hjemmeside