Start arrow Ogłoszenia drobne arrow Wycieczka i zwiedzanie: Ziemia Święta oraz Jordania 29.09.2022.
jerozolima.pl
Wycieczka i zwiedzanie: Ziemia Święta oraz Jordania
Redaktor: KN   
Image Wycieczka i zwiedzanie: Ziemia Święta oraz Jordania

1 DZIEŃ    
 Zbiórka uczestników w hali odlotów Międzynarodowego Portu Lotniczego w Warszawie o godz. 06:30. Odprawa uczestników. Odlot do Tel Aviv’u o godz. 10:00, przylot do Tel Avivu o godz.13:45. Przejazd do hotelu w BETLEJEM, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ    
Po śniadaniu przejedziemy do Betlejem, gdzie nawiedzimy Bazylikę Narodzenia oraz Grotę Narodzenia, zobaczymy również Grotę Mleczną. Przejedziemy do Jerozolimy - udamy się do Yad Vashem – Aleja Zasłużonych wśród Narodów Świata, zobaczymy także Parlament Izraelski (Kneset) z zewnątrz. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

3 DZIEŃ    
Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej, pozostałości twierdzy Heroda, spacer wzdłuż Morza Śródziemnego, następnie udamy się do HAJFY - Góra Karmel i Kościół „Stella Maris”. Przepiękna panorama widokowa na port w Hajfie. Przejazd do NAZARETU, gdzie nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP oraz Kościół św. Józefa, a następnie - miejsce pierwszego cudu KANA Galilejska. Przejazd do Tyberiady na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ     
Śniadanie. Tyberiada: Góra 8 Błogosławieństw, Tabgha - Kościół Prymatu, Bazylika Rozmnożenia Chleba i Ryb. Następnie udamy się do Kafarnaum, gdzie zobaczymy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi. Popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, szlakiem pierwszych uczniów, zobaczymy również symboliczne miejsce chrztu Chrystusa nad rzeką Jordan (Yardenit). Dotrzemy do podnóża Góry TABOR, skąd taksówkami dojedziemy na szczyt-nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Powrót do Tyberiady. Obiadokolacja, nocleg.

5 DZIEŃ     
Śniadanie. Przejdziemy do Sheikh Hussein, gdzie przekroczymy granicę z JORDANIĄ. Zwiedzanie GERAZA (obecnie Jerash), gdzie znajdują się dwa amfiteatry, świątynia Artemidy, łaźnie. Przejedziemy do AMMANU, zwiedzanie miasta. Zakwaterowanie w hotelu, uroczysta obiadokolacja w restauracji regionalnej, nocleg.

6 DZIEŃ     
Śniadanie. MADABA -„miasto mozaik”,Kościół św.Jerzego, następnie wjedziemy na Górę Nebo, gdzie według tradycji znajduje się miejsce śmierci Mojżesza. Następnie przejedziemy do PETRY, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

7 DZIEŃ     
Śniadanie. Zwiedzanie PETRY (perły turystycznej Jordani), gdzie podczas kilkugodzinnego marszu zobaczymy ruiny starożytnej twierdzy Nabatejczyków, Khnazeh (skarbiec) – grobowiec wykuty w skale.  Następnie przekroczenie granicy z Izraelem, przejazd do kurortu nad Morzem Czerwonym, EILATU, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ     
Śniadanie. Przejazd wzdłuż Morza Martwego, po drodze zatrzymamy się na kąpiel błotną. W drodze do JEROZOLIMY nawiedzimy BETANIĘ – miejsce wskrzeszenia Łazarza. Przejazd do hotelu w JEROZOLIMIE, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 DZIEŃ    
Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy, udamy się na Górę Oliwną, gdzie ujrzymy panoramę miasta. Schodząc drogą palmowej niedzieli nawiedzimy Kaplicę Dominus Flevit, Kościół Pojmania - Getsemani, Ogród Oliwny. Na Górze Syjon zobaczymy Kaplicę Zaśnięcia NMP, Grób Króla Davida oraz miejsce ostatniej wieczerzy, Kościół Zaparcia św.Piotra oraz Dom Kajfasza. Po południu spacer po żydowskiej części Jerozolimy (Ściana Płaczu). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10 DZIEŃ
Śniadanie. Jerozolima - zwiedzanie Starego Miasta - Kościół św. Anny, następnie Droga Krzyżowa zakończona zwiedzaniem Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na indywidualną modlitwę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

11 DZIEŃ
W godzinach nocnych przejazd na lotnisko Ben Guriona w Tel Aviv’ie, skąd o godz. 06:00odlecimy do Warszawy. Przylot do Warszawy o godz. 09:05
    
    
Cena:
1050 USD + 1810 pln
 
CENA OBEJMUJE:
* Bilety lotnicze wraz z opłatami  na trasie W-wa/Tel Aviv/ W-wa izraelskimi liniami EL AL
* Zakwaterowanie w hotelach 3,4* - pokoje 2 osobowe z łazienkami
* Wyżywienie – 2 posiłki dziennie  /śniadania – bufet, obiadokolacje - bufet/
* Transport: przejazd klimatyzowanym autokarem na terenie Izraela oraz Jordanii
* Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu na terenie Izraela i Jordanii
* Rejs statkiem po Jeziorze Genezaret
* Wstęp na plażę błotną nad Morzem Martwym
* Opłata za taksówkę na Górę Tabor
* Opieka pilota na całej trasie
* Przewodnik miejscowy na całej trasie
* Opłaty graniczne po stronie Izraela, Jordanii
* Wiza jordańska
* Ubezpieczenie: KL - 30 000 EUR, NW – 16 000 PLN, bagaż - 1800 PLN
* Podatek VAT

CENA NIE OBEJMUJE:
* Napiwków – 50 USD
* Dopłaty do pokoju 1 osobowego w wysokości 240 USD
 
Webmedie.dk Webdesign Joomla CMS Hjemmeside